Bezbúdovci spravy bb live MY v EU Zdravo Romani deka GK magazin Rybarska tv

O nás


Regionálna televízia SEVERKA - Televízia severného Slovenska

Regionálna televízia Severka vznikla v marci 2013. Vlastníkom licencie súkromnej nezávislej televízie je spoločnosť Slov Media Group s.r.o..
Signál je šírený pomocou modernej digitálnej DVB-T technológie. Svojím dosahom televízneho signálu patríme medzi najväčšie regionálne televízie na Slovensku.

Regionálna televízia Severka sa v krátkom čase stáva neoddeliteľnou súčasťou života našich divákov. Program je zameraný na spoločensko-kultúrne dianie v regióne.
Spravodajstvo sa aktualizuje denne a je vysielané v premiére o 17.00 hodine s viacnásobnou reprízou. Relácie televízie sú od počiatku koncipované tak, aby obhajovali záujmy spolupracujúcich subjektov.
Naša publicistika zo športu, či kultúry má pozitívny náboj pre diváka. V programoch pre mladých sa snažíme mládež pritiahnuť k pozitívnemu spôsobu života.
Vyrábame také programy, aby občania videli viac zo života z ich okolia, z práce úradov a inštitúcií ako aj z výsledkov prác volených zástupcov.
Vybudovali sme si dostatočne pevnú základňu, na ktorej sa dá budovať kvalitný televízny program.

Všetko naše snaženie sme zjednotili do cieľa - vytvoriť na severe Slovenska jednu z najlepších informačných televízií.

Signál televizie Severka je šírený:

Voľne dostupné DVB-T:

 • v lokálnom multiplexe DVB-T z kôty HRADISKO na kanáli 28 - Žilina a okolie
 • v lokálnom multiplexe DVB-T z kôty Bobrov nad kalváriou na kanáli 53 - Námestovo, Oravská Polhora, Rabča, Rabčice, Sihelné, Zubrohlava, Bobrov, Klin, Vavrečka, Oravská Jasenica, Ťapešovo, Lokca, Vasiľov, Hruštín
 • v lokálnom multiplexe DVB-T na kanáli 41 - Martin, Vrútky, Sučany
 • v lokálnom multiplexe DVB-T na kanáli 25 - Čadca a okolie
 • v lokálnom multiplexe DVB-T na kanáli 41 - Ružomberok
 • v lokálnom multiplexe DVB-T na kanáli 23 - Dolný Kubín
 • v lokálnom multiplexe DVB-T na kanáli 23 - Liptovský Mikuláš
 • v lokálnom multiplexe DVB-T na kanáli 42 - Turčianske Teplice
 • v celoplošnej programovej službe Slovanet , Antik
 • v programovej službe Mágio - 120 000 domácností
 • v programovej službe Orange TV
 • v ponuky IPTV spoločnosti SWAN
 • v DSI Data - Žilina, Martin, Dolný Kubín, Nižná nad Oravou, Trstená, Tvrdošín, Námestovo, Liptovský Mikuláš, Považská Bystrica, Prievidza, Prešov, Rimavská Sobota, Sobrance, Spišská Nová Ves, Stará Ľubovňa, Trebišov, Detva, Lipany, Šurany, Bratislava, Senec, Bánovce nad Bebravou
 • v žilinských káblových rozvodoch firmy TESATEL s.r.o., - Sídliska: Solinky, Vlčince, Hliny I.-VIII., časť Hájika, ulica Predmestská
 • v káblových rozvodoch firmy TES Media, s.r.o., - Varín, Strečno, Krasňany, Dolná Tižina, Nezbudská Lúčka, Lietavská Lúčka, Divina, Divinka, Višňové, Turzovka, Staškov, Raková, Vysoká nad Kysucou, Lietava, Stráňavy, Kamenná Poruba, Snežnica, Nededza, Bytča, Predmier, Maršová Rašov, Plevník, Bešeňová, Liptovská Porúbka.
 • v sieti digitálnej televízie GAYA s.r.o. Martin 
 • v sieti digitálnej televízie Martico s.r.o. pre mestá Martin, Sučany, Vrútky, Kysucké nové mesto, Krompachy
 • v ponuke firmy Nelson Services, s.r.o. - Predmier, Kolárovice, Stráňavy, Dolný Hričov
 • v ponuke firmy Ing. Peter Babic, Bytča
 • v ponuke firmy RKnet, Ružomberok
 • LIVE na mobilných zariadeniach iPhone, iPad, Android

            

 

 GPS - 49°13'42.42"N, 18°43'32.84"E

 

 

 

Mapa dosahu DVB-T - kôta Hradisko na kanáli 28 - Žilina a okolie

  

Mapa dosahu DVB-T - kôta Bobrov nad kalváriou na kanáli 53

 

 

Mapa dosahu DVB-T - Čadca, na kanáli 25

 

 

 

Mapa dosahu DVB-T - Martin, Vrútky, Sučany a okolie, na kanáli 41 

 

 

Mapa dosahu DVB-T - Ružomberok, na kanáli 41 

  

 

Mapa dosahu DVB-T - Dolný Kubín, kanál 23, stožiar Orange nad Kubínom 

 

 

Mapa dosahu DVB-T - Liptovský Mikuláš, kanál 23

 

 

Mapa dosahu DVB-T - Turčianske Teplice, kanál 42

Ako naladiť Digitálne pozemné vysielanie DVB-T

Podrobný návod, ktorý vám krok za krokom pomôže so zapojením komponentov, nastavením antény, sprevádzkovaním set-top-boxu a naladením programu televízie Severka z pozemného digitálneho vysielania DVB-T.

Pre príjem pozemného digitálneho vysielania musíte v prvom rade bývať v mieste pokrytom signálom. Uvádzané dosahy vysielačov a ich pokrytie v mapkách sú iba odvodené z matematického modelu a nie z praxe. V skutočnosti je dostupnosť signálu prevažne väčšia, než naznačujú oficiálne údaje. Potrebovať budete set-top-box alebo televízor s digitálnym tunerom (IDTV) alebo TV komponenty do počítača. Ďalej nesmieme zabudnúť na anténu. Ak bývate blízko vysielača, bude vám stačiť izbová anténa. Ak bývate vo väčšej vzdialenosti, budete potrebovať anténu vonkajšiu.

Teraz k samotnému ladeniu. Zapojte set-top-box a prepojte ho s TV podľa priloženého návodu. Potom pripojte anténu. Ak neviete, či u vás vôbec máte DVB-T signál a ak áno, tak ako je silný, skúste najskôr k set-top-boxu pripojiť malú izbovú anténu (prútovú) alebo "kus drôtu". Nasmerujte anténu na kótu, kde je umiestnený vysielač tv Severky. Ak bývate v príhodnej vzdialenosti od vysielača, zobrazí sa vám obraz (prístroj musí byť predradený). Ak nemáte set-top-box predradený, tak vám väčšinou po zapnutí ponúkne možnosť automatického vyhľadávania programov. Ak túto možnosť neponúkne automaticky, vyvolajte ju v menu prístroja (Menu-Ladenie [Inštalácia / Nastavenie / a pod.]). Ladiť môžete automaticky alebo "ručne". Pri automatickom ladení sa prechádzajú všetky kanály a multiplexy. Vyhľadané programy sa postupne ukladajú do zoznamu, ktorý si môžete ľubovoľne preskupiť podľa vlastného uváženia. To všetko sa dozviete z návodu k vášmu konkrétnemu prijímaču. V menu set-top-boxu si prezrite ukazovateľ sily a kvality signálu (podľa návodu ku konkrétnemu prístroju). Z neho vyčítate úroveň signálu, a to aj v prípade,  že ešte nechytajú žiadny obraz.  Ak sa vám podarí zachytiť aspoň nejaký signál, je veľká šanca, že pri použití vhodnej antény bude možné realizovať spoľahlivý príjem. Ak sa vám nepodarí naladiť signál na "kus drôtu". potom teda skúste sieťovú anténu "sito" a to bez zosilňovača (zosilňovač môže spôsobiť ťažkosti)! Až v poslednom rade skúste uspieť so zosilňovačom. Ak ani teraz nezachytíte signál zo smeru vysielača, nezúfajte, skúšajte anténou otáčať a kontrolujte, či sa vám nepodarí zachytiť odrazený signál od nejakej terénnej nerovnosti. Použite čo najkratší a čo najkvalitnejší koaxiálny kábel.

Želáme vám ničím nerušené sledovanie programu televízie Severka.

 

 
SND
Radio Pohoda
Parlamentne listy